4shared
הרחקת יונים 2017-11-26T15:58:53+02:00

הרחקת יונים:

כתוצאה מצמצום מקומות המחייה של היונים ובמקביל יצירת סביבה מושלמת ליונים (שפע של מזון, מקומות מסתור רבים בבניינים הגבוהים, פגיעה באויביהם הטבעיים וכו’) הפכו היונים לאחד המזיקים הנפוצים והבעייתיים ביותר בכל רחבי הארץ!

כיום היונים מקננות בסמיכות רבה למגורי האדם (מסתורי כביסה, גגות, פרגולות, אדן החלון, תריסים, מעקות, מזגנים וכו’) ובמקרים קיצונים אף נמצאו קינונים בתוך הבית ולא הפריע להם תנועת בני האדם באזור.

מלבד היותן מרעישות ומלכלכות מאוד היונים נושאות גם טפילים רבים (כינים, קרציות, פשפשים וחיידקים) מה שהופך אותן למפגע בריאותי!

הן מעבירות מחלות רבות כמו: דררת, דלקת מוח נגיפית, שפעת העופות, סלמונלה ועוד.

טיפול ביונים:

ישנן מספר שיטות להרחקת יונים ולכל אחת יש את החסרונות והיתרונות:

  • דוקרנים – רצועות של דוקרנים המודבקות על מעקות, אדני חלונות, גגות ומרפסות. שיטה זו יעילה אך על מנת לתת פתרון טוב, יש צורך לפזר מספר רב של דוקרנים דבר שעלותו גבוהה ומקנה למקום המטופל מראה של כלא. בנוסף, היונים לומדות במשך הזמן לקנן בין הדוקרנים!
  • דבק – שימוש בדבק שלא מתייבש, דבק זה לא פוגע ביונים (לא מדביק אותם למקום המטופל) אך גורם להם לתחושה לא נעימה בכך שנדבק להם לרגלים ולא יורד. לאחר מספר ניסיונות לשבת ולקנן במקום המטופל היונים “מבינות” כי הדבק לא הולך לאף מקום, ולכן לא חוזרות. שיטה זו יעילה מאוד אך החיסרון העיקרי שלה הוא שיש לחזור על הטיפול אחת ל-6 עד 12 חודשים ובנוסף שיטה זו לא מתאימה לאזורים עם הרבה אבק (אזורים בהם יש בנייה, אזורי תעשייה וכו’) היתרון בשיטה זו היא היעילות הרבה והעלות הנמוכה יחסית לשיטות האחרות.
  • רשת יונים – הרשת בעלת חורים בגודל של 5X5 ס”מ והיא השיטה הטובה ביותר למקומות בהם אכן ניתן להשתמש בה (מסתורי כביסה, מרפסות). היתרון הגדול של הרשת הוא בכך שהרשת מונעת את גישת היונה למקום המטופל בצורה פיזית, כלומר, שגם אם היונה ממש תרצה להיכנס, היא אינה יכולה. חיסרון השיטה הוא שלא ניתן להשתמש בה בכל מקום הן מסיבות טכנית והן מסיבות ויזואלית.
  • הרחקה אלקטרונית – שימוש במכשירים המשמיעים קולות המציקים ליונים ובכך מרחיקים אותם מהמקום המטופל. יעילות השיטה מוטלת בספק ויקרה מאוד, אך מקומות רבים שבחרו בשיטה זו טוענים כי השיטה פעלה היטב.
  • פסלים/דחלילים –השימוש בפסלים/דחלילים של עורבים, ינשופים ויונים כגורם הרתעה ליונים החפצות לקנן במקום המטופל הינו יעיל אך תלוי מאוד במקצועיות של המדביר. כך למשל, הצבת פסל של עורב ו/או ינשוף במקום שהוא לא מקנן באופן טבעי אינו יהיה יעיל מכיוון שאינו מוכר ו/או מאיים על היונים ולכן לא יבריח אותם.
  • מלכודות – ישנן מלכודות ללכידה המונית של יונים, בד”כ משתמשים בשיטה זו במפעלים ומחסנים גדולים.
  • ירי – שיטה זו היא בין הבודדות בהם הורגים את היונים והיא משמשת בעיקר ברפתות ואזורים פתוחים אחרים. לצורך ביצוע שיטה זו יש צורך ברישיון מיוחד המתיר שימוש ברובה אוויר על מנת להרוג את היונים, דותן הדברות איננה מבצעת הדברה באמצעות ירי ביונים.
  • סליל – שימוש בסליל שנמתח על האזור המטופל והעיקרון העומד מאחוריו הוא שיונים לא אוהבות לעמוד על מקומות לא יציבים. שיטה יעילה אבל קצת יקרה.

 

אל תקלו ראש ותבחרו במדביר לא מוסמך ולא מנוסה.

דותן הדברות מבטיחים לכם פתרון יעיל, מהיר ובטוח לכל.

הדברה עושים עם שיקול דעת ואחריות למען הפתרון הטוב והבטוח ביותר לאדם ולסביבה.